Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Трагедија: Почина тешко повредената жена од сообраќајката утрово – Имаше само 38 години

Почина 38-годишната жена која утринава со тешки повреди и во кома беше донесена на скопските клиники по верижниот судир на автопатот Велес-Скопје.

Несреќата се случи утрово нешто после 8 часот, во близина на Пуста Кула.

Во сударот учествувале шест возила. Сообраќајката ја предизивало возило кое се излизгало на коловозната лента, па во него удрил камион.

Во камионот се забило друго возило, па останатите три удриле едно во друго.

Во нереќата повредени беа уште две лица кои биле префлени во велешката болница и се надвор од животна опасност.