Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ и магла во Македонија: Meteocentar со детална прогноза за времето

Во следните денови ќе се задржи стабилно време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и вечерните часови. Утре ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој ќе услови делумно намалување на маглата.

Прогноза за 17.01.2020
Минимална температура: -6°C до 1°C
Максимална температура: 5°С до 12°C
Предпладе облачно и магловито, во текот на денот се очекува намалување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. По одделни котлините претпладне со појава на магла.

Прогноза за 17.01.2020
Минимална температура: -5°C до 3°C
Максимална температура: 4°C до 10°C
Сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на магла.

Прогноза за 18.01.2020
Минимална температура: -4°C до 2°C
Максимална температура: 3°C до 9°C
Сончево со умерена облачност, по одделни котлини со појава на магла.