Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Прегазена жена во Битола

фото: Centar.mk

Триесет и тригодишна жена од Битола вчера била прегазена од возило на крстосница помеѓу булеварот 1 Мај и улицата Стив Наумов во Битола.

Со возилото управувал 40-годишен битолчанец.

Во незгодата, жената се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница во Битола за укажување лекарска помош, информираат од полицијата.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Битола.