Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(фото) Падна првиот снег на Балканот

Иако не беше најавен, снег утринава падна во БиХ, снег го прекри Купрес на југозападот на замјата.

На фотографиите кои мештаните ги споделуваа на социјалните мрежи може да се види дека овие предели се побелени од снег, додека во останатите делови од земјата засега не се очекува снег.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2654545821248233&id=951741911528641

Според најавите и вториот дел од ноември се очекуваат температури над просекот и претежно дожд.

https://www.facebook.com/TERETNJACI.ba/posts/2263523067281334

loading…