Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Магла, студ и ветер: Синоптичарите најавуваат голема промена на времето

Попладне, во текот на ноќта и во среда ќе има врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер. Локално ќе има појава на грмежи со пороен дожд и засилен ветер, особено во југоисточните делови каде се очекува да наврнат над 35л/м2.

Утре претпладне ќе преовладува сончево со умерена облачност а по котлинте магливо. Попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Прогноза за 20.11.2019
Минимална температура: 8°C до 13°C
Максимална температура: 11°С до 17°C
Во среда ќе има врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер. Локално ќе има појава на грмежи со пороен дожд и засилен ветер, особено во југоисточните делови каде се очекува да наврнат над 35л/м2.

Прогноза за 21.11.2019
Минимална температура: 2°C до 9°C
Максимална температура: 12°C до 18°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла.. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Прогноза за 22.11.2019
Минимална температура: 3°C до 10°C
Максимална температура: 11°C до 17°C
Променливо облачно, со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец

error: Соддржината е заштитена.