Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Облачно со дожд и температури до 22 степени

Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Преку денот врнежите од дожд ќе се преместат кон истокот, каде што ќе бидат и поинтензивни, а на крајниот југоисток ќе има и услови за појава на ретки грмежи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14, а максималната од 17 до 22 степена.

Во Скопје променливо облачно со услови за краткотарен дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Температураа ќе биде од 11 до 20 степени.

error: Соддржината е заштитена.