Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Времето целосно се менува: Метеоцентар со детална прогноза за викендот, се’ до понеделник

За време на викендот ќе биде променливо облачно и врнежливо со повеќе сончеви периоди во сабота, а поголеми врнежи во недела.

Следува периодот со услови за појава на утринска магла по котлините, но и на позитивни утрински температури.

Прогноза за 09.11.2019
Минимална температура: 7°C до 13°C
Максимална температура: 18°С до 22°C
Сончево со мала облачност, кон крајот на денот со слаб до умерен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Прогноза за 10.11.2019
Минимална температура: 6°C до 12°C
Максимална температура: 13°C до 21°C
Променливо облачно со повремен дожд и со слаб ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 11.11.2019
Минимална температура: 2°C до 8°C
Максимална температура: 14°C до 21°C
Наутро со услови за појава на магла во котлините, а преку денот сончево со мала облачност.

error: Соддржината е заштитена.