Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Промена на времето – УХМР со нови најави

Утре ќе биде променливо облачно.

Кон крајот на денот и во текот на ноќта со врнежи од дожд, претежно во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во следните денови времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. На места ќе биде нестабилно со поинтензивни врнежи и ретки грмежи.

Во тренд…