Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(Видео) Премиерот Зоран Заев објави: На анкетите СДСМ е во предност пред ВМРО ДПМНЕ

Зоран Заев, првиот човек на СДСМ, на новинарско прашање за актуелниот рејтинг на СДСМ, тој рече дека неговата партија води со 3% пред ВМРО-ДПМНЕ.

Претседателот Заев: СДСМ води на анкетите пред ВМРО ДПМНЕ, јасно е, со коалицијата сме фаворити на изборите.

Gepostet von СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија am Sonntag, 20. Oktober 2019

Во тренд…