Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Љупчо Николовски вечерва откри што премиерот Зоран Заев му предложил очи во очи на Христијан Мицкоски, а тој одбил

Денес Зоран Заев очи во очи на Мицковски му предложи брзи избори на 22 декември 2019 год. со техничка Влада што не беше прифатено, откри вечерва генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

– Доколку беа за избори, без двоумење и оправдувања ќе одевме веднаш на тест пред граѓаните.

Но тие ќе го одлучат патот. Единствен и прав пат за нашата земја и генерации.

Враќање назад нема. Одиме на нова голема победа, порача Николовски.

Во тренд…