9 C
Скопје
23. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Летни температури среде октомври: Доаѓа уште потопло време

Продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Утринските температури постепено ќе опаѓаат, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Прогноза за 22.10.2019
Минимална температура: 2°C до 12°C
Максимална температура: 23°С до 29°C
Сончево. Утрото свежо, а преку денот топло со слаб претежно североисточен ветер. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

Прогноза за 23.10.2019
Минимална температура: 2°C до 11°C
Максимална температура: 22°C до 29°C
Сончево. Утрото свежо, а преку денот топло со слаб претежно североисточен ветер. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

Прогноза за 24.10.2019
Минимална температура: 1°C до 9°C
Максимална температура: 21°C до 29°C
Сончево. Утрото свежо, а преку денот топло со слаб претежно југоисточен ветер. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.