9 C
Скопје
24. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија

РКЕ објави: Паднаа цените на горивата

фото Pixabay

Поевтинуваат дел од горивата, објави Регулаторната комисија за енергетика.

Цената на еуросупер се намалува за 0,50 денари за литар и сега ќе изнесува 67,50 денари/литар.

Цените на Еуросупер и Еуродизел остануваат исти, па така суперот ќе се продава за 70 денари, додека еуродизелот 62 денари за литар.

Овие цени ќе важат од полноќ.