12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Невообичаени летни температури среде октомври: Живата на термометарот следните денови ќе скокне близу 30 степени

Метео центар детална прогноза за следните денови:

Прогноза за 13.10.2019
Минимална температура: 5°C до 12°C
Максимална температура: 22°С до 28°C
Сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 14.10.2019
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 23°C до 29°C
Сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 15.10.2019
Минимална температура: 4°C до 13°C
Максимална температура: 22°C до 29°C
Сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.