Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Полицијата лиши од слобода четири лица

На 08.10.2019 околу 16.10 часот во с.Мало Турчане, гостиварско, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода А.Б.(24) и З.Б.(25 ) од гостиварски Балиндол, С.Ф.(31) од Беловиште и Л.М.(26) од Гостивар, затоа што при преглед кај нив бил пронајдена марихуана.

С.Ф. бил задржан во Полициската станица Гостивар и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

error: Соддржината е заштитена.