Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во четврток промена на времето – временска прогноза за оваа недела

Во наредните денови ќе се задржи претежно стабилно време со постепен пораст на дневната температура.

Прогноза за 09.09.2019
Минимална температура: 4°C до 13°C
Максимална температура: 16°С до 23°C
Малку до умерено облачно и потопло со слаб до умерен јужен ветер.

Прогноза за 10.10.2019
Минимална температура: 5°C до 13°C
Максимална температура: 19°C до 26°C
Променливо облачно и малку потопло.

Прогноза за 11.10.2019
Минимална температура: 6°C до 14°C
Максимална температура: 18°C до 25°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец..

error: Соддржината е заштитена.