Секогаш во средиштето на збиднувањата...

На ладното време му доаѓа крајот – УХМР ги објави најновите прогнози

Утре ќе се задржи променливо облачно време, а во четврток ќе има локални врнежи од дожд со ретки грмежи.

Од петок ќе настапи стабилизирање на временската состојба со постепен пораст на дневната температура.

Прогноза за 26.09.2019
Минимална температура: 9°C до 16°C
Максимална температура: 21°С до 28°C
Променливо облачно со локални врнежи од дожд и ретки грмежи.

Прогноза за 27.09.2019
Минимална температура: 6°C до 15°C
Максимална температура: 20°C до 27°C
Сончево со умерена облачност.

Прогноза за 28.09.2019
Минимална температура: 4°C до 11°C
Максимална температура: 22°C до 28°C
Претежно сончево.