Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Многу силен земјотрес од 5,8 степени близу Драч, силно почуствуван во Македонија – паника кај населението

Паника и вознемиреност кај населението по силниот земјотрес кој според првичните информации се случил во Јадранското море на само 6 километри од Драч, Албанија.

Силниот земјотрес кој се случи во 16 часот и 05 минути по локално време, бил со јачина од 5.8 степени.

Засега нема информации за евентуални штети.

Земјотресот предизвика вознемиреност и паника кај жителите на погодениот регион, но и во Македонија, каде беше силно почуствуван.

фото принскрин/ ЕМСЦ

error: Соддржината е заштитена.