Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Внимавајте што објавувате на Фејсбук: Тинејџер од Куманово заработи кривична поради заканување

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Н.(18) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

„На 13.08.2019 на социјалната мрежа „Facebook“, од неговиот профил упатил закани и навреди кон полициски службеник“ велат од МВР.