Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Пријава за скопјанец кој ограбил обложувалница

СВР Скопје поднесе кривична пријава против У.Ш.(27) од Скопје поради постоење „разбојништво“. Тој на 10.09.2019 во обложувалница на ул.„Благоја Стефковски“ во Скопје со закана одзел пари од вработениот.

error: Соддржината е заштитена.