Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Тажна вест: Творецот на најголемите светски хитови загина во сообраќајка

Творецот на некои од најголемите хитови на светксите легендарни музички имиња, ЛаШон Даниелс, загина во сообраќајна несреќа во Јужна каролина на 41. годишна возраст.

– Со длабока тага ја споделуваме веста за трагичната смрт на нашиот татко, сопруг, член на семејството, напиша неговото семејство кое е во црно и побараа да им се почитува приватноста во тешките мигови.

Тој освои Греми нафрада за најдобра песна во 2001. година, за хотот на Дестинис Чајлд каде беше и Бојонсе, а соработуваше со големи имиња како Мајкс Џексон, Тони Брекстон, Спајс Грлс…

Loading…


Во тренд…