Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Страшна несреќа кај Струмица – има повеќе повредени

Тешка сообраќајка се случи утрово кај Струмица, нешто пред 11 часот.

Имено на патниот правец Струмица – Валандово кај село Костурино во сообраќајна несреќа помеѓу три возила, четири лица итно се префрлени во болница откако се здобиле со повреди.

Во моментов на патниот правец, кој важи за доста фрекфентен во овој период од годината, е создадена голема колона на возила кои се движат кон Струмица. На спротивната лента пак, повремено, се пуштаат возила.

На лице место забележително полициско присуство. Увид се врши во моментов.