Секогаш во средиштето на збиднувањата...

После кратко освежување, повторно пекол – УХМР со нови најави за времето

Следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата.

Прогноза за 18.08.2019
Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 28°С до 36°C
Претежно сончево. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ=8

Прогноза за 19.08.2019
Минимална температура: 10°C до 18°C
Максимална температура: 29°C до 37°C
Сончево со мала до умерена облачност. УВ=8

Прогноза за 20.08.2019
Минимална температура: 11°C до 19°C
Максимална температура: 30°C до 38°C
Сончево со мала до умерена облачност. УВ=8

Во тренд…