Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Го каснало куче скитник

На 16.08.2019 во 17,45 часот во Полициската станица Центар В.М.(61) од Скопје, пријавил дека на булеварот “Кочо Рацин“ бил каснат од куче скитник.