Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Мерцедес се заби во мопед – девојка итно пренесена во болница

фото: Pixabay

На 16.08.2019 година во 15.30 часот било пријавено дека во Струмица на крстосницата од булеварот “Гоце Делчев“ и улицата “Климент Охридски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Мерцедес“ со бугарски национални ознаки, управувано од Б.С.(49) од с.Рич, и мопед “Јијинг“ со струмички регистарски ознаки, управуван од А.К.(27) од с. Дабиле.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила А.К.

. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Струмица.

error: Соддржината е заштитена.