Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Трагедија во Скопје: Пронајден мртов маж

фото: Centar.mk

Трагедија во Скопје, во куќа бил пронајден мртов маж.

МВР информира дека во 20,07 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на улицата „Драчевска“ во домот пронајден бил починат без траги на насилство 43-годишниот Т.Ѓ. од Скопје, кој имал здравствени проблеми.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.