Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вонредна прес конференција на Стево Пендаровски

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, закажа прес-конференција во 12. часот.

Од неговиот кабинет ја најавија прес-конференцијата која ќе се одржи во Вила Водно уште во текот на вчерашниот ден.

Непознато е што ќе биде темата и дали тоа е поврзано со последните случувања за случајот „Рекет“ кои ја тресат македонската политичка сцена.

Во тренд…