Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Временска за продолжениот викенд – УХМР информира што нѐ чека

Утре ќе се задржи сончево и многу топло време. Кон крајот на денот и во сабота ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Во сабота особено во северните и источните делови ќе има и услови за изолирана појава на невреме. За време на викендот ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, што ќе услови од недела да има благ пад на температурите.

Прогноза за 03.08.2019
Минимална температура: 15°C до 24°C
Максимална температура: 29°С до 38°C
Променливо облачно со сончеви периоди и со локална појава на пороен дожд и грмежи. Во северните и источните делови ќе има услови за изолирана појава на невреме. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. УВ=8

Прогноза за 04.08.2019
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 27°C до 35°C
Сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. УВ=9

Прогноза за 05.08.2019
Минимална температура: 11°C до 20°C
Максимална температура: 28°C до 35°C
Сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. УВ=9