36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
АвтоЦентар

Еве како за десет секунди да го разладите вашиот автомобил кој бил оставен цел ден на сонце

Овој едноставен трик драстично ќе ја намали температурата во автомобилот – без клима и тоа за само 10 секунди. Еве што треба да направите:

Спуштете го прозорот од страната на возачот и затворете ја вратата.

Совозачката врата отворете ја и затворете ја неколку пати.

Температурата во автомобилот проверено се спушта и за 10 степени Целзиусови.

Погледнете го видеото и ќе ви биде појасно: