Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Невреме во Македонија – УХМР издаде метео предупредување

Продолжува периодот на променливо и посвежо време со локални врнежи од дожд кои повремено ќе бидат проследени со грмежи.

Денес, особено претпладне ќе има врнежи од дожд кои во јужните и источните делови ќе бидат пообилни проследени со грмежи, засилен ветер и ќе има услови за појава на град.

Прогноза за 16.07.2019
Минимална температура: 10°C до 18°C
Максимална температура: 20°С до 28°C
Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ=6

Прогноза за 17.07.2019
Минимална температура: 9°C до 16°C
Максимална температура: 23°C до 31°C
Сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер. УВ=8

Прогноза за 18.07.2019
Минимална температура: 10°C до 17°C
Максимална температура: 23°C до 32°C
Променливо облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. УВ=7

Loading…


Во тренд…