Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Напивка која ефикансо го топи салото: Резултати после првата недела!

Ако се уште не сте почнале со фитнес или диета – не се грижете. Постои начин брзо и ефикасно да се намалат масните наслаги од организмот. Благодарение на овој рецепт, многу жени успеале да го намалат обемот на струкот до неверојатни 1 сантиметар за ден!

Оваа напивка ги елиминира вишокот на масти и вода во телото и истовремено ги подобрува мозочните функции. Покрај тоа, многу е освежувачка, така што добро ќе ви дојде.

Состојки:

1 лажичка мед, 2 лажици јаболков оцет, 1 шолја цеден грејпфрут

Подготовка:

Ставете ги овие состојки во блендер и мешајте додека не добиете хомогена смеса. Оваа напивка треба да ја земате секој ден пред главниот оброк. Правете го ова една недела, а потоа паузирајте исто толку, па повторете.

Во случај да не ви се допаѓа сокот од грејпфрут, како замена може да користите сок од портокал.