Секогаш во средиштето на збиднувањата...

УХМР издаде ново вонредно метео предупредување кое треба да се сфати сериозно: Утре силно невреме со обилни врнежи од дожд, ветер, грмежи и град

Утре (13.07.) попладне, во текот на ноќта и во недела претпладне ќе има нови врнежи кои наместа ќе бидат пообилни (во источните делови над 20л/м2) проследени со грмежи, засилен ветер и ќе има услови за појава на град.

Прогноза за 14.07.2019
Минимална температура: 12°C до 19°C
Максимална температура: 20°С до 29°C
Променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд проследени со грмежи, особено претпладне. Ќе дува умерен ветер од северен правец .УВ=7

Прогноза за 15.07.2019
Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 21°C до 30°C
Сончево со умерена облачност, попладне со појава на локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер. УВ=8

Прогноза за 16.07.2019
Минимална температура: 10°C до 18°C
Максимална температура: 21°C до 28°C
Сончево со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северозападен ветер. УВ=7