Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Видео: Како ништо да не било – Претор полн со туристи по невремето, туристичката сезона во Преспа продолжува

По силното невреме кое што синоќа пустошеше низ долна Преспа, денес сонцето и убавите плажи покрај Преспанското езеро полни со туристи.

Штетите полека се санираат, а помагаат општинските и државните власти.

Во Претор денес околу 16 часот плажите беа полни со гости. Преспа особено минативе две години се врати во полн сјај, а за викенди е посетена од илјадници туристи од регионот.