Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Предмалку трагична сообраќајка близу Охрид: Судир меѓу автомобил и комбе со скопски таблички, познат идентитетот на починатиот

Околу 15.00 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево помеѓу село Ботон и село Климештани се случила сообраќајна незгода дознава Centar.mk.

Како што дознава Centar.mk сообраќајката се случила помеѓу автомобил Цитроен Саксо управувано од П. С. (1964) од Скопје и комбе Форд Транзит управувано од Д. П. (1992) од Охрид.

Во несреќата почина на лице место П.С..

Според сознанија на Centar.mk и двете возила биле со скопски таблички.

error: Соддржината е заштитена.