Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(Фото) Нова снимка од страшното невреме во Преспа – Ветерот со 150км/час уништуваше се пред себе

Видео од силното невреме кое синоќа пустошеше во Преспа.

Ова видео е направено во Штрбово.

Невремето вчера предизвика поголеми штети на јаболковите насади кои беа погодени од град, уништени беа кровови на куќи и приколки на потегот од Претор до Долно Дупени.

Вакво невреме одамна не се памети во овие краишта.

видео: Илија Бузлевски