Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Премиерот Заев: Мицкоски нема храброст да решава проблеми – Дејствува против државата и против стратешките интереси

Мицкоски нема храброст да решава проблеми. Дејствува против државата против стратешките интереси, порача вечерва премиерот Зоран Заев во гостувањето на ТВ Клан.

– Го кочи носењето на Законот за СЈО. Граѓаните ги надитрија лагите на ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ немаат став и не знаат што сакаат, вели Заев.