Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ќе здивнеме до сабота, а за викендот не планирајте ништо: Ново силно невреме веќе од недела

До сабота ќе преовладува стабилно и посвежо време со умерен северен ветер. Во недела се очекува нов влажен бран со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни.

Прогноза за 12.07.2019
Минимална температура: 8°C до 16°C
Максимална температура: 24°С до 32°C
Сончево со мала облачност и со умерен северозападен ветер. УВ=8

Прогноза за 13.07.2019
Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 25°C до 33°C
Сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален дожд. УВ=8

Прогноза за 14.07.2019
Минимална температура: 10°C до 18°C
Максимална температура: 22°C до 30°C
Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. УВ=7

Во тренд…