Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Фото: Која е атрактивната згодна бринета со длабоко деколте покрај Груевски?

фото Facebook page/ Budapest Business Party - https://www.facebook.com/BudapestBusinessParty/

Бегалецот и некогашен македонски премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој побегна од Македонија и доби азил во Унгарија непосредно пред да замине на одлежување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“, има активен социјален живот во Бидумпешта.

Груевски присуствуваше на приватна бизнис забава во главниот унгарски град на 7 јуни во организација на Италијанската стопанска комора во Унгарија – ИТЛ груп, на која, како што објавија медиумите, 8 години по ред се собираат разни личности од јавниот и општествениот живот на Унгарија.

На една од фотографиите објавени на официјалниот фејсбук-страница креирана за овој настан, поранешниот македонски премиер е фотографиран до атрактивна девојка, која може да се види и на други фотографии направени за време на настанот.