Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Невреме беснее во Скопје, а сега и во делови од останатиот дел на Македонија – УХМР издаде метео предупредување

Краткотрајно невреме го погоди Скопје попладнево, а дождливото време се шири и во останатиот дел на земјава.

Од УХМР издадоа метео предупредување во кое се вели дека времето ќе биде променливо облачно и со пороен дожд и грмежи.

За попладнево се најавува процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Од УХМР наведуваат дека од утре до сабота ќе преовладува стабилно и посвежо време со северен ветер. Во недела се очекува нов влажен бран со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни.