Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Познат идентитетот на 27 годишното момче што почина во тешката сообраќајка на магистралата Делчево – Штип

Дваесетиседумгодишно момче од кочанското село Тркање загина вчера во сообраќајна несреќа што се случи на агистралниот пат Делчево-Штип, кај место викано „База Гранит“.

Сообраќајката се случила кога камион, управуван од Ѓ.Г.(50) од Велес, се судрил со возилото на сега починатиот М.Ј.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Loading…


Во тренд…