Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Страшно невреме ја погоди Крива Паланка, жителите вознемирени (видео)

Големо невреме ја зафати Крива Паланка.

Град во големина на орев оштети многу автомобили и објекти, што предизвика вознемиреност и паника кај жителите на градот.

УХМР инаку издаде метео предупредување во кое се информира дека денес земјата ќе биде во жолто ниво за опасност од високи температури. Денес попладне особено на север и исток ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд и грмежи.