Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Заев: Груевски диктираше пресуди и кој да биде судија по телефон, се боревме тоа никогаш да не се повтори

Груевски диктираше пресуди и кој да биде судија по телефон, се боревме тоа никогаш да не се повтори, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во емисијата Отворено на ТВ24.

– Сега пресудите се јавни, се создаваат услови за владеење на правото и правда, рече премиерот Зоран Заев, додавајќи дека нема вечни.

error: Соддржината е заштитена.