Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Дескоска: Радува фактот што министерот за внатрешни најавува дека ќе следуваат постапки за обвинители и суди

Радува фактот што министерот за внатрешни најавува дека ќе следуваат постапки за обвинители и судии, рече Министерката Дескоска во вечерашното гостување на ТВ24.