Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Заев: Блескав е извештајот, 28 земји членки се позитивни за нашиот наредок.

Блескав е извештајот, 28 земји членки се позитивни за нашиот наредок, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на телевизија 24 во емисијата Отворено.

– Очекувам, со силата на аргументите и сработеното во реформите ЕУ да возврати. Ние сработевме нешто што чекавме 14 години и заслужуваме. Сигурен сум дека ќе добиеме датум но сакаме тоа да биде порано, рече премиерот Зоран Заев.