29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР со вонредна временска најава за утре

И утре во попладневните часови ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Од четврток ќе преовладува стабилно и многу топло време со максимални температури кои на повеќе места ќе надминат 35 степени.

Прогноза за 12.06.2019
Минимална температура: 13°C до 20°C
Максимална температура: 30°С до 38°C
Претежно сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=9

Прогноза за 14.06.2019
Минимална температура: 14°C до 22°C
Максимална температура: 30°C до 39°C
Претежно сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=9

Прогноза за 15.06.2019
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 29°C до 38°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=9