Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Добра вест: Поевтинија горивата

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата.

Од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за 1, односно 1,5 денари. ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 69,5 ден/лит, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 за 72,0 ден/лит.

Малопродажната цена на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ исто така се намалува за 1,5 денари и новата цена ќе изнесува 62,50 денари за литар.