36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Први вести Македонија

Објавувачот на прислушкуваните разговори: Ме откриле дека јас сум ги објавил, а мојот профил е јавен

Објавувачот на најновите прислушкувани разговори кои се однесуваат главно на ДУИ, на Фејсбук потпишан Ел Чека, вечерва објави нов статус.

 

-Глупоста на ДУИ нема крај, ме откриле? Да, мојот профил е јавен и има слики од мене. И ова го нарекуваат криминал? Зарем убиствата на борците на УЧК и Албанците не се криминал? Ќе биде ли некој осуден за тоа?

Бог да ги благослови Албанија и Америка!, напиша Ел Чека на Фејсбук.