Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во среда промена на времето – УХМР објави временска прогноза за следните 4 денови

Следува период на променливо облачно и топло време со сончеви периоди. Во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни, особено во петок и за време на викендот.

Прогноза за 29.05.2019
Минимална температура: 6°C до 14°C
Максимална температура: 23°С до 30°C
Сончево и топло со умерена облачност и слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Прогноза за 30.05.2019
Минимална температура: 7°C до 14°C
Максимална температура: 22°C до 30°C
Сончево и топло со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи.

Прогноза за 31.05.2019
Минимална температура: 7°C до 15°C
Максимална температура: 18°C до 27°C
Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.