Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Безуспешен обид за слетување на Боингот: Авионот од Истанбул и натаму лета над Скопје, силниот ветер веќе два часа не создава услови за слетување на скопскиот аеродром

Веќе 50 минути трае кружењето на авионот Боинг 737 кој полета од Истанбул и требаше да слета во Скопје, јавува ТВ21.

Но по неколку круга над Кавадарци, авионот се упати кон аеродромот во Скопје. Кога се очеквуаше да слета беше некаде околу 1000 стапки, меѓутоа повторно се крена, се вели во информацијата на телевизијата.