Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во Пунто најдени еден килограм марихуана

На 14.05.2019 година околу 19.00 часот на автопатот Скопје – Велес, кај наплатна станица „Сопот“, при контрола на возило „Фиат Пунто“ со велешки регистарски ознаки, управувано од С.Б.(33) од Велес, полициски службеници пронашле кесе со околу 1,1 кг. марихуана.

По целосно документирање на случајот против С.Б. ќе биде поднесена соодветна пријава.

error: Соддржината е заштитена.