Секогаш во средиштето на збиднувањата...

При претрес во домот на лице од Скопје пронајден кокаин

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 49 годишно лице од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело – “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 27.02.2018 година во Скопје полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле опојна дрога – кокаин.

error: Соддржината е заштитена.